"פרג'י", מסעדה טריפוליטאית אותנטית, נוסדה בשנת 1956, כאשר אבא של דוד ארביב פתח מסעדה קטנה ברחוב יפת 1, לאחר שקנה בית וחנות ברחוב הכובשים, ממש ליד הדולפינריום. הוא בישל בבית – קוסקוס, חריימה, חומוס עם בשר, שעועית עם מנגולד ובשר, שעועית עם כמון ובשר, והגיש במסעדה, כך עד שנת 1976, כשנפטר. דוד, הבן, המשיך באותו מקום, עם אותו תפריט, עד שנת 1982.

בלחץ האחים, המקום נמכר ודוד התחיל לייצר ולסחור בבגדים. במהרה התברר שזה לא הכיוון. הוא חיפש מקום למסעדה, תחילה פתח ברחוב רזיאל ואז העסק עבר לבן, יאיר, שנמצא כאן הוא עד היום. היום זיוה, הבת, אחראית על המקום וגם מבשלת, דוד מגיע רק לעזור, כי זיוה הילדה גדלה ולמדה ממנו את כל מה שהייתה צריכה.

קהל הסועדים קבוע ברובו, יודע בדיוק מה יש בסירים הגדולים, נהנה מהריח המגרה לפני שהטעם מגיע לצלחת.
דודו פרג'י למד מאביו את רזי הבישול הטריפוליטאי ומאז הוא מבשל מדי בוקר סירים של מיטב המעדנים הטריפוליטאים, המתחממים על גבי פתיליות. המסעדה ממוקמת באחת מהסמטאות של שוק הפשפשים, בחלל משופץ יפיפיה אבל זה לא המיקום כמו הקוסקוס במרקם עננים שמלווה את המנות.
השקשוקה הביתית מגיעה לוהטת בתוך מחבת עם שתי ביצים ולחם שחור לניגוב הרוטב עד הטיפה האחרונה.

מרק הירקות עם העוף והבשר עשיר ומהביל וכיף לטבול את הקוסקוס כף אחרי כף. בנוסף מגיש דודו סלטים טריפוליטאים כמו סלט הדלעת המסורתי טורשי, סלט ירקות כבושים פריכים וכמובן ממרח פלפל צ'ומה תוצרת בית.

  • כשר (בהשגחת הרבנות הראשית תל אביב-יפו)
  • שירות משלוחים
  • ישיבה בחוץ
  • ידידותי לילדים
  • אירועים

ניתן לבחור בין תבשיל שעועית לבנה עם תרד וקוקלה, עוף עם אפונה ירוקה, מרק שעועית אדומה עם אורז או דג ברוטב חריימה עשיר בכמון ובמיטב התבלינים הטריפוליטאים. לא לפספס מנה גדושה של הקוסקוס, מפורר לפירורים דקיקים, שדודו מכין מדי בוקר לפני פתיחת המסעדה. לא להתבייש ולבקש להציץ בסירים המתחממים על גבי הפתיליות ולראות כיצד מטבח פועלים נראה.

למי שדרכו אצה, יכול לבקש מדודו לקבל את המנה שלו טייק אווי בתוך חצי כיכר לחם שחור שהבצק הוצא מתוכה ונשאר רק הקרום הפריך. לתוך החלל שנוצר דודו שופך שקשוקה מהבילה ואולי גם טחינה וסלט כרוב והטעם קרוב לגן עדן.

ניתן לערוך במקום אירועים, עד 45 איש.

WhatsApp הזמנת אוכל בימי שלישי ושישי ב-